• سايت جامع تخصصي خبررساني - اعلام قيمت لحظه اي - تحليل و آموزش در بازارهاي نقدي و آتي طلا و سكه
 • زماني مي رسد كه قيمت به شما مي گويد در پيش بيني خود اشتباه كرده ايد. براي موفقيت تعصب را كنار بگذاريد.
 • با روند بازار دوست باشيد. سعي نكنيد خلاف جهت روند با بازار بجنگيد.
 • سعي كنيد با هوش بازار حركت كنيد. نه باهوش تر نه كم هوش تر
 • تحليل كردن با معامله كردن دو دنياي متفاوت هستند. يك تحليل گر خوب لزوما معامله گر خوبي نيست.
 • آن‌هایی که از جای خود می‌جنبند, گاهی می‌بازند و آن‌هایی که نمی‌جنبند, همیشه می‌بازند.
 • آدم ها فقط در يک چيز مشترکند : متفاوت بودن .
 • کسي که داراي عزمي راسخ است ،جهان را مطابق ميل خويش عوض مي کند .
 • اگر ما چيزي را مي خواهيم براي آن نيست که دليلي بر آن پيدا کرده ايم بلکه چون آن را مي خواهيم برايش دليل پيدا مي کنيم.
 • دانستن کافي نيست،بايد به دانسته ي خود عمل کنيد.
 • آز مايه نگراني و تشويش خاطر است .
 • براي پيشرفت سه چيز لازم است: اول پشتکار، دوم پشت کار، سوم پشت کار.
 • به خاطر بسپار! برای موفقیت راه من و راه تو وجود دارد، و نه فقط راه.
 • موفقيت روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد .
 • ما مسئول كارهایى هستیم كه انجام مى‌دهیم، صرفنظر از اینكه چه احساسى داشته باشیم.
1 2
آخرین به روز رسانی قیمت ها :
1226
Last Price 1226
 
1287.10
Last day 1288.6
 
1279000
Last price 1280000
836000
Last day 649000
0
 
تحلیل فاندامنتال و تکنیکال Gold24 بر بازار طلا و سکه نقدی و آتی
9/29/2012 9:03:09 AM
6016تحلیل تکنیکال انس جهانی طلا فردا آپلود خواهد شد.

سخنی با بینندگان سایت

"با سلام و عرض ادب خدمت بینندگان عزیز سایت. خرسندیم که بار دیگر در خدمت شما هستیم. از فردا بار دیگر تحلیل های برای اعضای سایت خواهد بود و عزیزانی که مبلغ باقی مانده ی عضویت خود را در دوره ی قبل دریافت نکرده اند، اعتبارشان برای دوره ی جاری در نظر گرفته خواهد شد. به علاوه به منظور تداوم بخشیدن به نگارش یادداشت ها و طاقت فرسا بودن نحوه ی نگارش قبلی، روزهای پنجشنبه از نگارش یادداشت ها حدف شده است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی عضویت مراجعه کنید. به علاوه از دوستان صاحب نظر صمیمانه درخواست می شود برای پایداری و ماندگاری این بخش در پاسخ دهی به دوستان خود در بخش نظرات یاری کنند. "

نگارندگان: امیرحسین امامی- فاطمه عسکرزاده


نگاهی بر بازار طلای جهانی

اقدامات صورت گرفته از سمت فدرال رزرو آمریکا به علت سیاست تزریق پولی و خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی اروپا تا کنون باعث ایجاد حمایت های قوی برای قیمت طلا شده است. برای هفته ی پیش رو اخبار زیادی در تقویم اقتصادی وجود دارد که می تواند بر روند قیمتی طلا تاثیرگذار باشد. شاخص PMI روز دوشنبه در چین، انگلیس و آمریکا اعلام می شود که حاکی از توسعه صنعتی در این کشورها است و می تواند بر تصمیمات مربوط به سیاست های انبساطی برای تحریک رشد اقتصادی این کشورها، در شرایطی که اوضاع این کشورها از لحاظ توسعه اقتصادی امیدوارکننده نیست، اثرگذار باشد. به علاوه سخنرانی برنانکه را در روز دوشنبه در پیش داریم که ارزیابی وی از اوضاع اقتصادی و تاثیرات سیاست QE بر آن می تواند تعیین کننده ی چشم انداز ادامه ی این سیاست باشد. همچنین برای 5 شنبه ی هفته ی جاری آمار مربوط به میزان اشتغال در آمریکا منتشر می شود، که در حال حاضر بازار به شدت به آن حساس است. از آنجا که برنانکه اعلام کرده است تا زمانی که نرخ بیکاری آمریکا به 6 درصد نرسد سیاست QE ادامه خواهد داشت، هر چه فاصله تا این هدف بیشتر شود، امید سرمایه گذاران به ادامه اجرای این سیاست بیشتر خواهد بود. در حال حاضر نرخ بیکاری آمریکا 8.1 درصد است و حتی پیش بینی ها حاکی از رسیدن آن به 8.2 درصد است که هنوز فاصله ی زیادی تا هدف تعیین شده توسط فدرال رزرو دارد. در مورد اروپا هم قرار است نرخ بهره در روز پنج شنبه اعلام شود و همچنین کنفرانس خبری بانک مرکزی اروپا در این روز در راه است. به علاوه اینکه صورت جلسه FOMC در این روز منتشر می شود. لذا هفته ی پیش رو پتانسیل نوسان بالایی دارد.

 
اوضاع اقتصادی در اروپا چندان جالب توجه نیست و فرانسه نیز با بحران رو به رو شده است. اعتصاب ها در یونان و اسپانیا به خاطر سیاست های ریاضت اقتصادی کماکان ادامه دارد و اسپانیا نیز در معرض خطر کاهش رتبه اعتباری اش توسط موسسه مودی به سطح بسیار پایین Junk قرار دارد. البته این کشور تا حدودی ساختار بودجه خود را به شکل بهتری تنظیم کرده است و در آن مخارج آتی خود را کاهش داده که این مسئله تا حدودی باعث تقویت یورو شده است که البته به طور کلی نسبت به دلار در وضعیت نامناسبی به سر می برد. طلا در شرایط فعلی که کشورها وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند و سرمایه گذاری بر روی ارز کشورها با ریسک بالایی همراه است، دوباره جایگاه خود را به عنوان یک سرمایه گذاری امن بازیافته است. باید مد نظر قرار داد که با وجود اینکه شرایط فاندامنتال حاکم بر بازار طلا صعودی است اما جذابیت نقد کردن سود در این مسیر که می تواند موجب اصلاحات محسوس قیمتی شود را نباید فراموش کرد که فرصت های ورود به بازار را فراهم می نماید.
اوضاع اقتصادی در چین نیز چندان رضایت بخش نیست. سیاست های پولی کماکان به عنوان یک حمایت قوی برای طلا وجود دارند. سیاست های انبساطی اعلام شده توسط بانک های مرکزی آمریکا، اروپا و ژاپن تا کنون باعث تقویت قیمت طلا شده است و نتایج این سیاست ها می تواند بر دوام آنها و تشویق سایر کشورهای دارای مشکلات مشابه به اتخاذ سیاست های تزریق پولی می شود. چین به تازگی 58 میلیارد دلار به بازارهای پول خود تزریق انجام داده است که بالاترین میزان در تاریخ بوده است و محرکی برای افزایش قیمت طلا محسوب می شود. انتظارات برای سیاست های انبساطی بیشتری در چین نیز وجود دارد.

نگاهی بر بازار نقدی

در بازار داخلی هم در هفته گذشته شاهد صعودهای شدید بودیم که علاوه بر تاثیرپذیری از وضعیت تحریم ها، از وضعیت اونس جهانی و امید به افزایش بیشتر آن نیز متاثر گردید. به نظر می رسد بازار در شرایط فعلی به شدت حساسیت خود را نسبت به سخنان مسئولین از دست داده است و وعده های مسئولین، از عهده ی پایین آوردن قیمت بر نمی آید. این نکته بدیهی است که از لحاظ تحریم ها شرایط روز به روز سخت تر می شود، این در حالی است که در حال حاضر زمزمه های ادامه روند مذاکرات از سر گرفته شده است. به نظر می رسد این بار اهرم فشار بر روی ایران در مذاکره بالا است زیرا وضعیت اقتصادی کشورآسیب پذیر شده و می تواند بر روند مذاکرات تاثیرگذار باشد.

تا زمانی که مشکلات موجود در بخش های تولیدی برطرف نشود و تحریم ها به قوت خود باقی باشد، تقاضا برای دلار می تواند هرگونه تزریق موقتی را در خود حل نماید. به هرحال اما شرایط فعلی، مانند بیشتر فرو رفتن در تونل به شمار می رود و عبور آن از مرزی از بحران، می تواند محرکی برای اعمال فشار به مسئولین برای راهکار موثرتری شود که البته انتظار محقق شدن آن در گرو توانایی برای محقق کردن آن در شرایط کنونی است. زمان مذاکره بعدی هنوز مشخص نیست و بسته به اینکه این مذاکره قبل یا بعد از انتخابات آمریکا که در 16 آبان برگزار می گردد، صورت پذیرد روند مذاکرات می تواند شکل متفاوتی به خود بگیرد.


علاوه بر وضعیت تحریم ها، نزدیک شدن به فاز دوم هدفمندی که پیش بینی ها حاکی از اجرایی شدن آن در تاریخ های فعلی دارد، انتظارات تورمی ایجاد کرده است و مردم برای ایجاد سپر تورمی به سمت خرید سکه روی آورده اند.


قائم مقام وزیر صنعت و معدن، اتاق مبادله ارزی را به عنوان محرکی برای کاهش پلکانی قیمت ها معرفی کرده است، با توجه به نوسان های بازار و مقیاس کنونی قیمت ها اما، این دو درصد (که حدود 50 هزار تومان با احتساب دلار 2700 تومان است) جذابیت چندانی برای کاهش قیمت ها ندارد که البته آمارها حاکی از فاصله ی بیشتر حتی تا 10 درصد قیمت با قیمت آزاد است. حتی بر اساس استدلال محرک پلکانی این عامل مدت زمان زیادی برای تاثیرگذاری بر بازار آزاد می طلبد و تا کنون نیز تاثیرگذاری چندانی نداشته است. قرار است تعداد بانک هایی که مجاز به تبادلات ارزی با قیمت تعیین شده هستند افزایش یابد و سخنان مسئولین حاکی از تلاش برای بهبود و رونق این مبادلات و فاصله گرفتن از بازار نقدی به عنوان بستر اصلی تبادل عرضه و تقاضا است.


پس از بورس ارز، اتاق مبادلات ارزی به عنوان راهکار کاهش التهاب بازار در حال پیگیری است. به علت مشکلات مطرح شده در مورد بورس ارز و عدم تمایل به شفاف سازی تراز تجاری در کشور، در حال حاضر اتاق مبادلات ارزی سعی در ایجاد بستری برای مبادلات دارد، با این تفاوت که به علت عدم مشخص بودن عرضه و تقاضا، این بازار بر خلاف هدف دنبال شده از بورس ارز، تعیین کننده ی قیمت نیست بلکه قیمت آن به صورت اسمی از بازار آزاد مشتق می شود و به صورت واقعی هم بر اساس صلاحدید تعیین می گردد. کشتی آرای قیمت های فعلی سکه را بدون حباب ارزیابی می کند و معتقد است قیمت های فعلی واقعی است و بر اساس نرخ دلار آزاد و اونس جهانی قیمت ها مطابق تئوری است.

با توجه به اینکه قیمت اونس تغییر چندانی نسبت به آخرین روز معاملاتی نداشته است، امروز قیمت تنها بر اساس گمانه زنی ها از قیمت دلار پیش خواهد رفت و البته برای بیشتر بالا رفتن دلار، با توجه به ثبات فاکتورهای فاندامنتال، موانعی وجود دارد.


محاسبه ی قیمت واقعی سکه

بر اساس فرمول، قیمت سکه طرح جدید با دلار 2690 تومان و طلای 1771 دلار بر اونس، بدون در نظر گرفتن مالیات و حق ضرب هزار تومانی و بر اساس ارزش طلای موجود در سکه برابر 1 میلیون و122 هزار تومان به دست می آید است. این در حالیست که در آخرین معاملات روز گذشته، سکه بازار نقدی 1 میلیون و 70 هزار تومان معامله می شد که حاکی از اختلاف حدودا 50 هزار تومانی قیمت نسبت به ارزش طلای آن است. با توجه به تعطیلی بازار طلا و حساسیت قیمت ها به تغییرات دلار و با مد نظر قرار دادن حفره ی موجود در قیمت سکه بد نیست نگاهی به تغییرات قیمت با توجه به نوسان های دلار داشته باشیم.

با انس 1771 دلار بر هر اونس و دلار 2750 تومان، ارزش طلای موجود در سکه: 1.147 میلیون تومان
با انس 1771 دلار بر هر اونس و دلار 2725 تومان، ارزش طلای موجود در سکه: 1.137 میلیون تومان
با انس 1771 دلار بر هر اونس و دلار 2700 تومان، ارزش طلای موجود در سکه: 1.126 میلیون تومان
با انس 1771 دلار بر هر اونس و دلار 2675 تومان، ارزش طلای موجود در سکه: 1.116 میلیون تومان
با انس 1771 دلار بر هر اونس و دلار 2650 تومان، ارزش طلای موجود در سکه1.106 میلیون تومان
با انس 1771 دلار بر هر اونس و دلار 2625 تومان، ارزش طلای موجود در سکه: 1.095 میلیون تومان
با انس 1771 دلار بر هر اونس و دلار 2600 تومان، ارزش طلای موجود در سکه: 1.084 میلیون تومان


تحلیلی بر چارت سکه ی نقدی

اگر بخواهیم مروری بر چارت سکه ی نقدی داشته باشیم، واضح ترین دلیل تکنیکال برای صعود سکه تکمیل مثلث متقارنی بوده است که در عبور قیمت از 960 هزار تومان رخ داده و هدف 1 میلیون و 60 هزار تومانی را داشته است که دیده شده است.با نگاهی به چارت مشخص است که کماکان قیمت سکه در یک کانال صعودی به حرکت خود ادامه می دهد، کانالی که کف آن خط روند صعودی بازار است که برای امروز حوالی 1 میلیون تومان قرار دارد و سقف کانال نیز در حال حاضر در 1 میلیون و 100 هزار تومان قرار دارد.

اما اگرچه روند حرکتی سکه همچنان صعودی است، اندیکاتورهای استوکستیک و آر اس آی حالت فوق اشباع خرید را نشان می دهند و برای مثال آر اس آی در حوالی عدد نادر 90 قرار گرفته است. مسئله ای که بیانگر یک پتانسیل برای ریزش قیمت در آینده ی نزدیک است. از سوی دیگر واگرایی و کاهش قدرت خریداران بازار را نیز به صورت همگرا در تایم فریم های روزانه گرفته تا ساعتی در موج های مختلف، توسط اندیکاتورهای آر اس آی، استوکستیک، مک دی و سی سی آی شاهد هستیم. این دو مطلب یعنی واگرایی و اشباع خرید فعلا جز یک پتانسیل برای ریزش قیمت نیستند و زمانی بالفعل خواهند شد که فروشندگان قدرتمندی وارد بازار شوند و ریزش قیمت و کندل های برگشتی را ترجیحا در تایم فریم های بالا شاهد باشیم و در این صورت است که واگرایی و اشباع رخ داده می توانند ریزش بیشتر قیمت را نوید دهند. مطلبی که نشان می دهد برای کسانی که از خرید سکه در قیمت های پایین تر جا مانده اند، خرید در شرایط فعلی ریسک بیشتری پیدا کرده است.

اینک آنالیز گپ های چارت نشان از تارگت 1 میلیون و 98 هزار تومانی برای سکه دارد. جایی که سقف کانال صعودی سکه نیز حوالی آن قرار دارد و به طور کلاسیک جای مناسبی برای نقد شدن به شمار می رود.

به علاوه باید اشاره کرد امکان تشکیل یک الگوی کنج نیز در نمودار سکه وجود دارد. کنجی که کف آن حوالی 1.065.000 و سقف آن نیز در نزدیکی سقف کانال صعودی رسم شده در حوالی 1.098.000 قرار دارد. بدین ترتیب چنانچه در ادامه شاهد یک ریزش قیمت تا کف کنج و سپس صعود به سقف کنج باشیم الگو شکل خواهد گرفت و از این پس چه سقف کنج بشکند و چه کف آن، الگو تکمیل شده و به ترتیب سیگنال خرید و فروش صادر خواهد کرد با هدف حرکت 50 هزار تومانی بعدی.

در انتها نیز باید گفت چنانچه قیمت موفق شود یک ضرب یا بعد از یک استراحت و اصلاح از سد مقاومت حوالی 1 میلیون و 100 هزار تومان عبور کند، قیمت احتمال دارد تا منطقه ی 1.137.000 الی 1.147.000 تومان افزایش پیدا کند.

برای کسانی که قصد خرید در اصلاحی دارند بهتر است سقف موضعی سکه مشخص شود تا بتوان سطوح مناسب خرید را محاسبه کرد.

تحلیلی بر چارت دلار

مشابه سکه ی نقدی اگر بخواهیم مروری بر رفتار قیمت دلار داشته باشیم، به شکل واضحی در این چارت نیز با تکمیل یک مثلث در 2460 تومان روبرو هستیم که اشاره به گرفتن موقعیت خرید داشته با هدف صعود قیمت تا نزدیک 2700 تومان. اما نکته اینجاست که این الگو در این چارت تا حد زیادی به یک پرچم نیز نزدیک است بدین ترتیب دلار بر این اساس پتانسیل این را دارد که تا ناحیه ی 2867 الی 2893 تومان نیز رشد کند. منطقه ای که از بعد هارمونیک نیز توان متوقف کردن حرکت دلار را دارد.نکته ی دیگر در چارت دلار گپ قیمتی در محدوده ی 2655 الی 2670 تومان است. گپی که اکنون به یک حمایت برای دلار بدل خواهد شد و چنانچه پر نشود و قیمت دلار با رشد بیشتری هم روبرو شود این گپ نیز هدف قیمتی حوالی 2950 تومان را برای دلار در سر خواهد داشت.

اگر بخواهیم از منظر الگوها چارت دلار را بررسی کنیم، دو الگوی کنج در تایم فریم های روزانه و ساعتی در چارت در حال شکل گیری است.

کنج بزرگتر که کف آن خط روند صعودی دلار است امروز در حوالی 2550 تومان قرار دارد و سقف آن در حوالی 2725 تومان. بدین ترتیب در ادامه اگر قیمت به سمت کف کنج حرکت کند و آن را بشکند سیگنال فروش صادر خواهد شد با هدف ریزش بیش از 300 تومانی بعدی، اما اگر قیمت از خط روند صعودی دلار که کف کنج است به بالا برگردد و سپس سقف کنج را بشکند، سیگنال خرید صادر خواهد شد با هدف صعود بیش از 300 تومانی بعدی.

کنج دوم که در تایم فریم ساعتی قابل مشاهده است، زمانی شکل خواهد گرفت که قیمت به سمت سقف که به مرور از 2750 تومان به سمت 2770 تومان خواهد رفت حرکت کند. اگر سقف الگو قاطعانه بشکند، هدف صعود 100 تومانی بعدی و اگر قیمت از سقف الگو به سمت کف الگو که احتمالا در 2720 تومان در آن زمان قرار خواهد داشت حرکت کند و آن را بشکند، هدف ریزش 100 تومانی بعدی است.

الگوی دیگری که در چارت دلار وجود دارد نیز یک الگوی خرچنگ است که اشاره به حساسیت منطقه ی 2770 الی 2790 تومان دارد. در این منطقه چنانچه شاهد فشار فروش و الگوهای کندلستیک برگشتی باشیم، سیگنال فروش خواهیم داشت که هدف آن ریزش 150 تومانی بعدی است. با توجه به واگرایی و اشباع خرید رخ داده در چارت احتمال موفقیت الگو هست.

شکسته شدن قاطع ناحیه ی مقاومتی فوق نیز، احتمالا قیمت دلار را به سمت 2900 تومان و هدف الگوی پرچم و گپ نزدیک خواهد کرد.

از سوی دیگر اگر به اندیکاتورها نگاهی داشته باشیم، اشباع خرید و واگرایی را در اندیکاتورهای مختلف نظیر آر اس آی، سی سی آی و استوکستیک شاهدیم که تا حدی نشان از کاهش قدرت خریداران در ادامه می تواند داشته باشد و احتمال دیده شدن یک سقف در آینده ی نزدیک. نکته اینجاست که به نظر می رسد حتی اگر قیمت دلار تا 2900 تومان نیز پیش روی کند این واگرایی ها از بین نرود. با این حال این واگرایی و اشباع زمانی از حالت بالقوه بیرون خواهد آمد که شاهد ورود فروشندگان پرقدرت به بازار باشیم.

در انتها نیز باید گفت بهترین زمان تشکیل سقف در چارت دلار در محدوده ی زمانی است که در چارت با خطوط عمودی سبز رنگ مشخص کرده ایم که به مدت 3 روز از فردا خواهد بود.

برای کسانی که قصد خرید در اصلاحی دارند بهتر است سقف موضعی مشخص شود تا بتوان سطوح مناسب خرید را محاسبه کرد.

 

نقاط حمایت و مقاومت آبان ماه

بنا بر تحلیل های تکنیکال، اعداد زیر اعدادی کلیدی بازار آبان ماه محسوب می شوند:


نقاط مقاومت: 1136، 1147، 1159، 1170، 1175، 1186، 1200
نقاط حمایت: 1124، 1111، 1101، 1096، 1076، 1068، 1060

علاوه هنگام شکست این نقاط باید به فاکتورهای حجم معامله و زمان توجه کرد و تریدهای لحظه را از شکست واقعی جدا دانست.

تحلیل تکنیکال بازار آتی با تمرکز بر سررسید آبان ماه

اگر بخواهیم مروری بر رفتار قیمتی بازار آتی در روزهای اخیر داشته باشیم، به تبعیت از چارت سکه ی نقدی و دلار در این بازار نیز شاهد تکمیل یک الگوی مثلث بوده ایم که از 997 هزار تومان سیگنال خرید صادر کرده است با هدف کلاسیک 1.080.000 تومان. هدفی که دیده شده است و قیمت فاصله ی بسیاری نیز از آن گرفته است به طوری که در پی این صعودها به دلیل اطلاعات کم چارت و ورود قیمت به محدوده های تجربه نشده الگوی کلاسیکی را در چارت بازار آتی نمی توان دید و برای این مطلب باید به تحلیل چارت دلار یا سکه ی نقدی رجوع کرد. تنها نکته احتمال تشکیل یک کنج در چارت است که اگر شکل بگیرد در تحلیل های بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.آنچه واضح است روند صعودی بازار آتی است که هنوز قدرت زیادی دارد و به نظر می آید اگر ریزش قیمتی در ادامه رخ دهد صرفا اصلاح قیمتی باشد و فرصتی برای ورود مجدد به خرید.

اما اگر به اندیکاتورها رجوع کنیم نکات بیشتری قابل دریافت است. آر اس آی روزانه به نزدیکی عدد نادر 90 رسیده است و بیانگر حالت فوق اشباع خرید است. اندیکاتورهای سی سی آی و استوکستیک نیز همین شرایط را دارند. به علاوه در تایم فریم های مختلف از روزانه گرفته تا 30 دقیقه شاهد واگرایی و کاهش نسبی قدرت خریداران هستیم. بدین ترتیب در مجموع، این واگرایی و اشباع خرید اندیکاتورهای مختلف اگرچه نشان از به مشکل خوردن احتمالی خریداران در ادامه دارد اما به معنی ورود فروشندگان قدرتمند به بازار نیست. به بیان دیگر تا زمانی که برای مثال الگوهای کندلستیک برگشتی را در چارت در سقف های قیمتی شاهد نباشیم یا قدرت نمایی فروشندگان را نبینیم، نمی توانیم انتظار عمل کردن واگرایی و اشباع گفته شده را در جهت ریزش قیمت داشته باشیم. با این حال برای خرید قیمت های فعلی تا حدی ریسک بالایی دارند و می توان برای ورود به خرید یا منتظر اصلاح بود یا منتظر سیگنال هایی از چارت سکه ی نقدی و دلار و یا در شکسته شدن مقاومت های بازار آن هم با حد ضرر مشخص و با مدیریت سرمایه.

برای محاسبه کردن سطوح مناسب برای ورود در اصلاحی ها نیز باید ابتدا از تشکیل سقف مطمئن شد. احتمال دارد در اصلاح سطح 38.2 یا 50 فیبوناچی یا به عبارت دیگر همین درصدها اصلاح قیمتی از موج صعودی قبلی، سطوح مستعد برگشت قیمت به سمت بالا باشد و جای خوبی برای ورود. اما همانطور که گفتیم فعلا باید منتظر تشکیل یک سقف در بازار بود.

از منظر آنالیزهای فیبوناچی اینک در حوالی 1.145 الی 1.150 شاهد مقاومت مهمی هستیم، که اگر به هر دلیلی شکسته شود قیمت می تواند در گام بعد تا 1.160 و در صورت عبور از این عدد نیز تا مقاومت 1.175 که سطح مقاومتی مهمی است افزایش پیدا کند.

در صورت ریزش نیز حمایت اصلی مهمی را در یک گپ باز در تایم فریم 4 ساعته در منطقه ی 1.096 الی 1.111 شاهد هستیم.

 
اختلاف قیمت سررسیدهای مختلف


در حال حاضر اختلاف قیمت های آخرین معاملات در روز گذشته در بازار به صورت زیر است: (با فرض قیمت نقدی 1070 هزار تومان)

مهر با نقدی : 32.2 هزار تومان
مهر با آبان : 33.3 هزار تومان
آبان با آذر : 25.6 هزار تومان
آذر با دی : 32.9 هزار تومان


با توجه به تعادل نسبی اختلاف سررسیدها، در حال حاضر استراتژی ترکیبی خاصی توصیه نمی شود.(61)
shakku
1391/07/08 10:20 ب.ظ
آقای امامی سلام من با فروش سکه هام تو 990 تومن از بازار سکه نقدی خارج شدم(با این ذهنیت که بزودی ریزش قیمت شروع میشه)الان به نظرتون تو همین اوضاع مجدد خرید کنم یا فعلا صبر کنم؟با تشکر
|
behzad azimi
1391/07/08 6:44 ب.ظ
دلار2840
|
علي آ
1391/07/08 6:28 ب.ظ
حق با شماست من خوب متوجه نشدم .الانم كه مشاءالله باز كردن جبرانيو. دوستان اخرين قيمت دلار رو بديد تو بازار ها نه تو سايتهايي كه الان تعطيل مي شن و تا صبح رو 2839 گير ميكنند
|
مهدی حسینی
1391/07/08 6:13 ب.ظ
جناب آقای علی طبق تحلیل اقای امامی اگر فشار فروش در 2770 الی 2790زیاد بشه میتونه ریزش 150تومنی داشته باشه
|
علی ب
1391/07/08 6:02 ب.ظ
10 ميليون دلار ولي دارن بيشتر ميريزن
|
علی ب
1391/07/08 5:52 ب.ظ
چه عجب تزريق دلارشد 2830 سكه 1124
|
علي آ
1391/07/08 5:50 ب.ظ
والا طبق تحليل آقاي امامي در بالا با ريختن دلار از 2900 احتمال يه ريزش 150 توماني هست. اگه اتفاق بيافته فكر نكم پوزيشن خوبي باشه
|
محمود رمضانی
1391/07/08 5:44 ب.ظ
علی جان ممنون راستش میخوام پوزیشن خرید بگیرم به نظرت صلاحه ؟
|
افشین الف
1391/07/08 5:43 ب.ظ
تحلیلتون عالی بود. دلار تا 2885 هدف الگویی که گفتین رفت و برگشته پایین. سکه هم تا 1.148 بالا رفت اومده پایین....
|
علي آ
1391/07/08 5:36 ب.ظ
اقاي رمضاني شما كه هميشه تو جبراني هستي - هرچند خودم براي امروز صلاح نمي دونم ولي شما ساعت 6.5 به تابلو نگاه كن اگه قيمت باز شديعني جبراني دارند مثل همين الان با كارگزارت زنگ بزن
|
محمود رمضانی
1391/07/08 5:21 ب.ظ
از دوستان کسی از بازار جبرانی و اینکه چطور میشه از این بازار پوزیشن گرفت اطلاعی داره لطفا" راهنمائی کنه ممنون
|
mandegar
1391/07/08 5:13 ب.ظ
حالا زیان امروز هیچی ، با این اوضاع فردا هم ظاهرا صف خرید خواهد بود .
|
mandegar
1391/07/08 5:10 ب.ظ
تصورش رو کنید که در این هاگیر واگیر ، کارگزاری محترم ، اشتباهی بجای یک فروش ، دو فروش برای شما بگذارد و الان که متوجه شدید و حاضرید با زیان ببندید ، توی یه صف 1500 نفری خرید گیر کردید . بعد با این شرایط باید قافله رو هم نباخت.
|
علي ا
1391/07/08 5:00 ب.ظ
نصر من الله و فتح الغريب فعلا كه مسئولين ما جنگ رو باختند و مثل پنبنه سر مردم رو بريند.
|
ویدا - م
1391/07/08 4:55 ب.ظ
سلام به همه دوستان صرف نظر از عملکرد ضعیف مسئولان، الان عرصه اقتصاد به یه میدون جنگ تمام عیار تبدیل شده تا فضای کسب و کار. یادمون باشه یه فیوچرزمن وقتی می بازه که قافیه رو ببازه!
|
reza g
1391/07/08 4:44 ب.ظ
دلارداره کیلویی میره بالا اونوقت مسئولین میگن به طرح جدید باید زمان داد تا کی وقتی دلاربشه 4000تومان خجالت بکشید
|
mohammad shirazi
1391/07/08 4:37 ب.ظ
جناب مهندس امامی عزیز..صمیمانه بابت تحلیل زیبا ودقیقتون که نشان از علم ودرایت وتخصص شما هست که امروز نیز به زیبایی پیوست متشکرم..ارزوی پیروزی وسربلندی برایتان می نمایم
|
الهام باقری
1391/07/08 4:19 ب.ظ
انشاالله مسئولین این گرونی قبض روح بشن!!!
|
huta
1391/07/08 4:14 ب.ظ
سلام. يه الگوي جديد در بازار آتي كشف شد. به خاطر شباهتش به نمودار ضربان قلب اموات، به خظ مرگ نامگذاري ميشه كه با دوجي سنگ قبر تكميل ميشه و سيگنال قبض روح مي ده!
|
بهروز بهروز
1391/07/08 3:57 ب.ظ
تشكر از اقای مهندس امامی وخانم عسکرزاده بي ارزش شدن پول مملكت تاكجا ادامه داره!
|
مصطفی حسنی
1391/07/08 3:57 ب.ظ
بهمنی فکر میکنه اگر حرف نزنه میگن لاله
|
mohammad shirazi
1391/07/08 3:18 ب.ظ
سلام خدمت جناب علی ا..الان نظرتون رو دیدم.دوست عزیزمون علی ب جوابتون رو فرمودن.اصلا مبادله فیزیکی نبوده..درضمن خودتون جواب خودتون را در نظرتون دادین که 34 میلیون رو در بازار میفروختن سود بیشتری می کردن..اما چرا پس نفروختن؟
|
mandegar
1391/07/08 3:11 ب.ظ
دوستان عزیز ، خرید رو نگه داریم برای فردا یا ببندیم ؟
|
reza g
1391/07/08 3:01 ب.ظ
اگردقت کنید قبلابازاربه صحبتهای مسئولین واکنش نشان می داد ولی دیگه توجه ای نمی کنه وبه نظرمن همچنان به صعودش ادامه می ده
|
علی ب
1391/07/08 3:00 ب.ظ
این 34 میلیونی که در مرکز معامله شده فیزیکی نبوده اخیرا پتروشیمی هر چی میفروشه مستقیم خارج از کشور هزینه میشه نفت هم همینطور تو این اطاق حواله میدن عوامل وزارت نفت مستقیم میریزن به حساب سازنده یا فروشنده.لذا چیزی که تا کنون رد وبدل شده دلار نبوده حواله بوده.
|
تعداد کل صفحات:3 | شماره صفحه:  

آخرین قبلی بعدی اولین
نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :  

Gold24.ir، سایت تخصصی تحلیل بازارهای نقدی و آتی سکه و طلا / یادداشت‌های روز / تحلیل فاندامنتال و تکنیکال Gold24 بر بازار طلا و سکه نقدی و آتی